Tablety Chlorella Japan 150 gKód: 381515003
Dostupnosť: Na sklade
Minimálny odber: 1 Kus
Kus
Kúpiť

Japonská sladkovodná riasa Chlorella vulgaris obsahuje esenciálne aminokyseliny a je bohatým zdrojom bielkovín, minerálov, vitamínov a chlorofylu. Bielkoviny v Chlorelle podporujú rast a udržanie svalovej hmoty a zdravých kostí.

Chlorella je jednobunečná mikroskopická riasa, ktorá je jednou z najstarších foriem rastlinného života na Zemi a obsahuje mnohonásobne viac chlorofylu (od toho má svoje meno) než ostatné zelené rastliny. Je cenená predovšetkým pre bohatý komplex živín, ktoré zaisťujú detoxikáciu organismu, posilnenie imunitného systému, kompletnú výživu a zdravý buněčný rast. Pomáha neutralizovať škodlivé účinky voľných radikálov.

Chlorella Japan je najviac konzumovaná v Japonsku, kde je nutričným doplnkom číslo jedna. Viac než desať miliónov Japoncov ju užíva pravidelne. Japonsko je tiež jej najväčším producentom, pochádza z chránenej prírodnej oblasti v súostroví Rjúkjú s čistým vzduchom a čistou vodou, bohatou na minerálne látky.

BENEFITY

  • Chlorofyl obsiahnutý v riase (nad 3,5 %) pomáha z vnútorných orgánov tela a tkanív odstraňovať ťažké kovy, chemické toxíny a ďalšie jedovaté látky. Potlačuje rast patogénnych anaeróbnych baktérií, regeneruje pečeňové tkanivo a prečisťuje krvné riečisko.
  • Vláknina chlorelly má naviac schopnosť na sebe viazať pesticídy a ďalšie odpadové látky, ktoré potom odvádza z tela von. Je dôležitá pre zdravú peristaltiku čriev. Pôsobí probioticky, niekoľkonásobne urýchľuje rast prospešných bifidobaktérií a laktobacilov.
  • Je bohatá na minerály, ktoré organizmus používa k neutralizácii kyslého prostredia, v ktorom sa množia patogénne baktérie, vírusy, plesne a kvasinky (predovšetkým Candida albicans). Svojím zásaditým pôsobením znižuje prekyslenie organizmu, spôsobené predovšetkým konzumáciou rafinovanej stravy chudobnej na minerálne látky (cukor, sladkosti, limonády, živočíšne tuky atd.).
  • Je jedným z najbohatších zdrojov nukleových kyselín RNA a DNA. Tieto reproduktívne substancie sa nachádzajú v každej telesnej bunke a sú „esenciou života“, zdrojom energie a vitality. Nižšia produkcia RNA/DNA v bunkách je jedným z hlavných faktorov starnutia. Ich hladina v tele klesá postupne s vekom, znižuje sa tým bunečná aktivita, telo sa horšie zbavuje toxínov a je náchylné k degeneratívnym ochoreniam.
  • Železo a vitamín B12, ktoré sú v Chlorelle obsiahnuté, podporujú tvorbu červených krviniek, normálne funkcie imunitného systému a energetického metabolizmu a prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy.
  • Vitamín B12 tiež prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy, psychickej činnosti a k zachovaniu normálneho metabolizmu homocysteínu. Vitamín B12 podporuje normálny stav zraku, pokožky a slizníc, a prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
  • Vitamín B2 (riboflavín) hrá dôležitú úlohu pri telesnom raste, obnove červených krviniek a uvolňovaní energie zo sacharidov.
  • Kyselina listová prispieva k správnej funkcii psychiky, krvotvorbe a k normálnej funkcii imunitného systému.


ZLOŽENIE: sladkovodná riasa Chlorella vulgaris (197 mg), stabilizátor fosforečnan vápenatý (3 mg)

Krajina pôvodu: Japonsko

Hmotnosť balenia: Chlorella Japan 750 tablet - 150 g

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE A POUŽITIE: 2 × denne 6-10 tabliet min. 15 minút pred jedlom, zapiť pohárom vody.

Ide o výživový doplnok, nie je náhradou pestrej stravy.
Nie je určené deťom do 3 rokov.
Neprekračujte dennú doporučenú dávku.
Skladujte mimo dosahu detí, v suchu, v uzavretom obale.


VÝŽIVOVÉ ÚDAJE

Výživové údaje v 100 g v 4 g % DDD *
Energetická hodnota 1695 kJ/ 405 kcal 16kcal / 68 kJ
Bielkoviny 66 g 2,6 g
Sacharidy 12 g <0,5 g
Tuky 13 g 0,5 g
Železo 102 mg 4,08 mg 29,1
Vitamín B2 5,28 mg 0,21 mg 15
Vitamín B12 12 mikrogramov 0,48 mikrogramov 19,2

* DDD - % referenčná hodnota príjmu v 4 g


Nové hodnotenie