Spirufit 150 g dózaKód: 381515001
Dostupnosť: Na sklade
Minimálny odber: 1 Kus
Kus
Kúpiť

BIO Spirufit je prírodný doplnok výživy na podporu imunity a celkového zdravia. Tablety obsahujú vo vyváženom pomere sladkovodnú riasu chlorellu a spirulinu, ktoré sú cenné najmä pre svoj obsah železa a vitamínu B12.

Chlorella je jednobunečná mikroskopická riasa, ktorá je jednou z najstarších foriem rastlinného života na Zemi a obsahuje mnohonásobne viac chlorofylu (od toho má svoje meno) než ostatné zelené rastliny. Je cenená predovšetkým pre bohatý komplex živín, ktoré zaisťujú detoxikáciu organismu, posilnenie imunitného systému, kompletnú výživu a zdravý buněčný rast. Pomáha neutralizovať škodlivé účinky voľných radikálov.

Spirulina je sladkovodná modrozelená riasa Arthrospira platensis obsahujúca vzácne fytonutrienty (rastlinné výživné látky), ktoré sa nenachádzajú v žiadnych iných zelených potravinách, ako napr. fykocyanín a sulfolipidy. Spirulina je tiež výnimočným zdrojom beta karoténu, chlorofylu, vitamínu B12, karotenoidov, enzýmov, vitamínov a minerálnych látok. Spirulina má najvyšší obsah proteínov z prírodných potravín (65 %), ďaleko viac než mäso alebo ryby (15–25 %), sójové boby (35 %), sušené mlieko (35 %), obilniny (8–14 %) alebo plnotučné mlieko (3–4 %). Spirulina obsahuje ako jeden z mála rastlinných zdrojov všetky esenciálne aminokyseliny. Bunková stena Spiruliny je tvorená mäkkými mukopolysacharidmi, neobsahuje celulózu, čo umožňuje jej ľahkú stráviteľnosť a vstrebávanie.

BENEFITY Chlorelly

 • Chlorofyl obsiahnutý v riase (nad 3,5 %) pomáha z vnútorných orgánov tela a tkanív odstraňovať ťažké kovy, chemické toxíny a ďalšie jedovaté látky. Potlačuje rast patogénnych anaeróbnych baktérií, regeneruje pečeňové tkanivo a prečisťuje krvné riečisko.
 • Vláknina chlorelly má naviac schopnosť na sebe viazať pesticídy a ďalšie odpadové látky, ktoré potom odvádza z tela von. Je dôležitá pre zdravú peristaltiku čriev. Pôsobí probioticky, niekoľkonásobne urýchľuje rast prospešných bifidobaktérií a laktobacilov.
  Je bohatá na minerály, ktoré organizmus používa k neutralizácii kyslého prostredia, v ktorom sa množia patogénne baktérie, vírusy, plesne a kvasinky (predovšetkým Candida albicans). Svojím zásaditým pôsobením znižuje prekyslenie organizmu, spôsobené predovšetkým konzumáciou rafinovanej stravy chudobnej na minerálne látky (cukor, sladkosti, limonády, živočíšne tuky atd.).
 • Je jedným z najbohatších zdrojov nukleových kyselín RNA a DNA. Tieto reproduktívne substancie sa nachádzajú v každej telesnej bunke a sú „esenciou života“, zdrojom energie a vitality. Nižšia produkcia RNA/DNA v bunkách je jedným z hlavných faktorov starnutia. Ich hladina v tele klesá postupne s vekom, znižuje sa tým bunečná aktivita, telo sa horšie zbavuje toxínov a je náchylné k degeneratívnym ochoreniam.
 • Železo a vitamín B12, ktoré sú v Chlorelle obsiahnuté, podporujú tvorbu červených krviniek, normálne funkcie imunitného systému a energetického metabolizmu a prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy. Vitamín B12 tiež prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy, psychickej činnosti a k zachovaniu normálneho metabolizmu homocysteínu. Vitamín B12 podporuje normálny stav zraku, pokožky a slizníc, a prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
 • Vitamín B2 (riboflavín) hrá dôležitú úlohu pri telesnom raste, obnove červených krviniek a uvolňovaní energie zo sacharidov.
  Kyselina listová prispieva k správnej funkcii psychiky, krvotvorbe a k normálnej funkcii imunitného systému.


BENEFITY Spiruliny

 • Podobne ako chlorella má vysoký obsah chlorofylu, železa, vitamínu B12 a vitamínu B2 (riboflavín).
 • Najvýznamnejším farbivom v spiruline je fykocyanín, ktorý výrazne prispieva k stimulácii imunitného systému. Tento proteínový komplex tvorí približne 15% celej hmotnosti.


ZLOŽENIE

50% chlorella (Chlorella vulgaris) a 50% spirulina (Arthrospira platensis) v bio kvalite, protihrudkujúca látka: oxid kremičitý


Krajina pôvodu: India

Hmotnosť balenia: BIO spirufit 300 tablet – 150 g (á 500mg/ks)

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE A POUŽITIE: 2 × denne 2-5 tabliet 15 minút pred jedlom, zapiť pohárom vody


Ide o výživový doplnok, nie je náhradou pestrej stravy.
Nie je určené deťom do 3 rokov.
Neprekračujte dennú doporučenú dávku.
Skladujte mimo dosahu detí, v suchu, v uzavretom obale.


Nové hodnotenie