Inhalátor kompresorový s nosnou sprchou Omron pre domáce použitieKód: 851510007
Dostupnosť: Na objednávku
Minimálny odber: 1 Kus
Kus
Kúpiť

OMRON C102 Total je unikátny 2v1 inhalátor s nosnou sprchou v jednom prístroji.
Štyri ročné obdobia, jedno riešenie - pre voľné dýchanie po celý rok.

Inhalátory OMRON pomocou tlaku vzduchu premieňajú liečebný roztok (najčastejšie minerálnu vodu) na aerosol (jemnú hmlovinu), ktorá preniká do dýchacích ciest, kde pôsobí protizápalovo a zmierňuje opuchy slizníc.

Pri vdychovaní dochádza k zvlhčeniu slizníc, zvýšeniu obranyschopnosti, transportu liečivých látok priamo na lokálne miesto potreby liečby a znižovaniu hlienu v dýchacích cestách. Tento hlien sa stáva redší, ľahšie sa vykašliava, hltan a ústna dutina sa dezinfikujú. Inhalovanie má lokálny antiseptický účinok a pôsobí uvoľňujúco. Takto viete liečiť kašeľ aj bez chemických liekov a sladkých sirupov.

Inhalovanie je vhodné pre deti, dospelých, aj ľudí vo vyššom veku – už v základnej výbave je kompletné príslušenstvo.

Benefity

 • 2v1 inhalátor a nosná sprcha v jednom prístroji
 • nosná sprcha – uvoľňuje nos
 • inhalátor – účinne dodáva liečivá do pľúc
 • veľkosť produkovaných častíc v aerosole: pri inhalátore / nosnej sprche: 2,6µm MMAD / 90% častíc viac ako 10µm MMAD
 • nebulizačný výkon: pri inhalátore / nosnej sprche: 0,35ml za min. / viac ako 5ml za min.
 • jednoduchá obsluha a čistenie prístroja aj príslušenstva

Vhodné

 • na predchádzanie problémom v respiračnom systéme počas celého roka
 • na čistenie nosa aby sa zabránilo vzniku závažnejších problémov s pľúcami
 • na znižovanie hlienu v dýchacích cestách
 • na prevenciu a riešenie upchatého nosa, dráždivého kašľu, alergických reakcií alebo iných respiračných problémov
 • na zvýšenie obranyschopnosti
 • vhodný pre všetkých členov rodiny (s priloženým náustkom, alebo maskou)


Cena zahŕňa: prístroj, nosná sprcha, inhalačná súprava, hadica 1m, náustok, adaptér na náustok, maska pre deti, maska pre dospelých, návod, záručný list

BONUS V CENE

 • 3 ročná záruka na prístroj
 • autorizovaný servis OMRON
 • od nás DOPRAVA ZDARMA
 • registrovaná zdravotnícka pomôcka (ŠUKL) určená pre slovenský trh

OCHORENIA DÝCHACÍCH CIEST POČAS CELÉHO ROKA
Voľne dýchať, môže byť pre deti ťažké s meniacimi sa ročnými obdobiami, kedy môžu trpieť rôznymi ochoreniami dýchacích ciest.
Na jar a v lete sú senná nádcha a iné alergie veľmi časté, čo spôsobuje výtok z nosa, kýchanie a tiež svrbenie očí.
V jesenných a zimných štádiách sa začnú šíriť vírusy, ktoré postihujú dýchacie cesty, vyvolávajú príznaky, ako je upchatý nos alebo výtok z nosa, kašeľ a bolesť v krku.

PREČO JE DÔLEŽITÉ ZACHOVAŤ ČISTÝ NOS?
Dýchacie cesty z nosa do pľúc sú spojené. V dôsledku toho sa infekcie môžu ľahko šíriť v celom dýchacom systéme. Z tohto dôvodu udržiavanie čistého nosa pravidelným oplachovaním pomáha zabrániť tomu, aby sa bežné prechladnutia vystupňovali do ťažších pľúcnych problémov, ako je bronchitída. Toto pomáha aj pri znižovaní príznakov alergie a zlepšuje dýchanie tým, že znižuje zápal v nose.

ŠTYRI ROČNÉ OBDOBIA, JEDNO RIEŠENIE
S OMRON C102 Total 2v1 inhalátorom s nosnou sprchou sa ľahko pomáha predchádzať alebo liečiť upchatý nos, dráždivý kašeľ, alergické reakcie alebo iné respiračné problémy. Účinne lieči a poskytuje úľavu na rôzne ochorenia dýchacích ciest počas celého roka.

BEZ CHEMICKÝCH LIEČIV, JEMNÉ UVOĽNENIE
Nosná sprcha sa môže používať s fyziologickým roztokom, alebo určenými minerálnymi vodami a terapia trvá len 30 sekúnd! Nosná sprcha čistí nosovú dutinu a pomáha zmierňovať symptómy ochorení, ako je bežná chrípka, alergická rinitída alebo sinusitída. Spája sa s kompresorom a vytvára jemnú hmlu, ktorá uvoľňuje nos jemnejšie ako iné metódy.
Veľkosť častíc v aerosole je optimálna pre horné dýchacie cesty.

LIEČTE RESPIRAČNÉ PROBLÉMY OD PRETRVÁVAJÚCEHO KAŠĽA AŽ PO ASTMU
Inhalátor poskytuje účinnú liečbu ochorení dolných dýchacích ciest, ako je bronchitída, bronchiolitída, astma s príznakmi, ako je kašeľ, bolesť v krku alebo dýchavičnosť. Inhalátor transformuje tekuté lieky na aerosól s malými časticami, ktorý dopraví liečivá hlboko do celých pľúc.

VEĽKOSŤ PRODUKOVANÝCH ČASTÍC – EFEKTÍVNOSŤ TERAPIE
Veľkosť častíc v aerosole určuje, kde v respiračnom systéme sa liek efektívne využije. Veľké častice nad 5 mikrometrov sa dostanú do úst, hrdla a do nosnej dutiny. To zvládne aj para z vriacej vody. Menšie častice, ktoré sa dostanú až do dolných dýchacích ciest, sú potrebné na liečbu priedušiek a dolných alveol. Sem sa dostanú častice so strednou hmotnosťou aerodynamického priemeru (MMAD) 3 mikrometre, ktoré vytvoríte len efektívnou inhalačnou súpravou.

Pri naparovaní vriacou vodou sa takto malé častice nedajú vytvoriť. S inhalátorom Vám nehrozí riziko obarenia sa a v prípade detí je ich spolupráca na terapii oveľa lepšia, keďže majú voľné ruky a oči a môžu sa tak hrať, alebo venovať pozornosť rozprávke, či inej obľúbenej činnosti.

ČISTENIE
Použite komerčne dostupný dezinfekčný prostriedok. Postupujte podľa inštrukcií poskytnutých výrobcom dezinfekčného prostriedku.
Súpravu a jej časti omyte pod tečúcou vodou a pretrite jemnou handričkou, ktorá nepúšťa chĺpky.
Vo výnimočných prípadoch použite najjemnejšiu zubnú kefku a to aj na trysku, modrú vaporizačnú hlavicu a jej rôzne jemné záhyby.

Poznámka: Nikdy nečistite benzénom, riedidlom alebo horľavou chemikáliou. Nikdy nezasúvajte rozširujúce predmety do trysky inhalačnej súpravy.

DEZINFEKCIA
Časti môžu byť vyvárané medzi 15 až 20 minútami. Po vyvarení starostlivo vyberte súčasti z vody, odstráňte nadbytočnú vodu a nechajte vyschnúť v čistom prostredí.
(Podrobnosti nájdete v návode na použitie inhalátora.)


Nové hodnotenie