Čistička vzduchu AIRKOMFORTKód: 852510007
Dostupnosť: Na sklade
Minimálny odber: 1 Kus
Kus
Kúpiť

Čistička vzduchu AirKomfort Smart Technology AC-08 patrí medzi špičkové čističky vzduchu na trhu. Hodí sa do veľkých priestorov, ako sú reštaurácie, kancelárie, školy a škôlky alebo domácnosti. Ľahko vyčistí vzduch v miestnosti až do 166 m2. Vďaka systému dvojitého filtra, ktoré sú umiestnené na oboch stranách prístroja, sa ľahko zbavíte zložiek smogu. Rýchlo a efektívne čistí vzduch od dymu, prachu, roztočov alebo formaldehydu.

Ovládajte čističku pomocou chytrej aplikácie Tuya SMART, ktorou je zadarmo dostupná ako pre Android tak IOS.

Medzi ďalšie funkcie, ktoré určite oceníte, patrí ionizátor, ktorý produkuje negatívne ióny. Negatívne ióny majú pozitívny vplyv na zdravie človeka. V prírode sa vyskytujú pri búrke, pri vodopádoch alebo v lese. Záporné ióny navodzujú psychickú pohodu, dobrú náladu, pokojný spánok, zníženie pocitu únavy, podporujú vyššiu výkonnosť a lepšiu sústredenosť.

Čistička vzduchu AC-08 je jednoznačne ideálna pre deti a alergikov. Na jednej strane môžete využívať prednastavené režimy čistenia, alebo mať plnú kontrolu nad ovládaním a využiť diaľkové ovládanie či chytrú aplikáciu. Vzduch, ktorý dýchate, sa odráža na vašom zdraví. Udržujte plnú kontrolu nad jeho čistotou v interiéroch, kde sa práve zdržiavate.

Pri štandardnom používaní vydržia filtre v čističke približne 2 roky. Pokiaľ si čističku vzduchu objednáte, dostanete filtre na 2 roky v balení zdarma.

Vlastnosti

 • Systém dvojitého filtra - čistička disponuje po oboch stranách dvomi integrovanými, vysoko kvalitnými HEPA filtrami s aktívnym uhlím.
 • Ionizátor - produkcia negatívnych iónov má pozitívny účinok na zdravie človeka.
 • Komfortný displej - veľký a intuitívny displej s dotykovým ovládaním.
 • Diaľkové ovládanie - majte čističku vzduchu plne pod kontrolou vďaka diaľkovému ovládaniu alebo chytrej aplikácii Tuya SMART pre mobilné zariadenia.
 • Smogový senzor - vysoko kvalitný snímač častíc PM 2,5 (častice menšie ako 2,5 mikrometrov) na stanovenie kvality vzduchu a automatické nastavenie prevádzkového režimu.
 • Nočný režim - senzor súmraku prejde do nočného režimu. Podsvietenie sa úplne stlmí a čistička pracuje pri prvej rýchlosti.

 • farba Biela
 • hlučnosť 55 dB (A)
 • hmotnosť 14 kg
 • max. prietok vzduchu CADR (pevné častice): 800 m3 / h; CADR (formaldehyd): 300 m3 / h
 • napájanie 220 - 240 V / 50 - 60 Hz
 • príkon 85 W
 • rozmery (d × š × v) 40 x 40 x 66,9 cm
 • vhodný pre miestnosť 88 - 166 m2
 • záručná doba 2 roky
 • výrobca AIRKOMFORT

HEPA filter

Jednou z najväčších a najdôležitejších otázok je, či HEPA filtre, ktoré sú v čističkách vzduchu, zachytí vírusy. HEPA filtre vynašla NASA ako ochranu pred rádioaktívnymi časticami. Udáva sa, že HEPA filtre pochytia až 99,97% častíc až do veľkosti 0,3 mikrometrov, čo znamená, že z 10 000 častíc veľkosti 0,3 mikrometra a väčších, prepustí HEPA filter iba 3.
Veľká väčšina vírusov je ale menších, ako 3 mikrometre (vrátane vírusu COVID-19, ktorý je veľký iba 0,1 mikrónu). Napriek tomu, že sú tieto častice naozaj veľmi malé, dokáže ich ale HEPA filter z časti zachytiť. Štúdia NASA z roku 2016 potvrdzuje, že HEPA filter dokáže pochytať dokonca 99,99998% týchto častíc.

Prečo si zaobstarať čističku vzduchu?

V priebehu jedného dňa sa nadýchneme až 20 000 krát, pľúcami prejde viac ako 15 kg vzduchu. Aký je ale vzduch, ktorý dýchame? Kedysi bolo jednoduché otvoriť okno a vpustiť čistý, zdravý a svieži vzduch, ale dnes je to skôr riziko. Vďaka vzrastajúcim cenám energií šetríme teplom, izolujeme budovy a utesňujeme okná. Tým sa v našich domoch aj na pracoviskách hromadia látky z čistiacich prípravkov, pracích práškov, baktérie, plesne, zvyšky roztočov, častice zvieracej srsti, pele, domáci prach a vydýchaný vzduch. Väčšinu nášho času trávime v miestnostiach a v budovách. Vzduch vo vnútri budov býva znečistený až 10 krát viac než ovzdušia vo veľkých mestách. Znečistený vzduch obsahuje ojedinele aj karcinogénne látky.Nové hodnotenie